Co jest ważne przy doborze
butów dla najmłodszych?

Prawidłowy dobór buta dla dziecka jest dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Szczególnie jeśli chodzi o zakupy przez Internet.
Całe szczęście są proste sposoby, które mogą to ułatwić i chętnie podpowiemy jak właściwie dobrać rozmiar buta.

W naszym sklepie stacjonarnym posiadamy odpowiednie miarki, ale jeśli zdecydowaliście się Państwo na zakupy w sklepie internetowym to poniżej przedstawiamy wskazówki:

  • Pierwszym i najprostszym sposobem jest odrysowanie stopy na kartce papieru, tuż przy krawędzi stopy.
  • Drugim sposobem jest postawienie dziecka przy ścianie na kartce papieru (w taki sposób by pięta dotykała ściany) i oznaczenie długopisem miejsca, do którego sięga najdłuższy paluszek.
  • W obu przypadkach dziecko powinno stać na kartce całym ciężarem ciała, w lekkim rozkroku, a paluszki powinny być wyprostowane.
  • Po oznaczeniu punktów na kartce (dla 1. sposobu od pięty do najdłuższego paluszka, a dla 2. sposobu od początku kartki do najdłuższego paluszka) mierzymy linijką odległość między nimi. Zapisujemy wynik i dobieramy odpowiedni wymiar buta 
  • Pomiar powtarzamy dla obu stópek, ponieważ mogą one się różnić długością. Rozmiar zawsze dobieramy do dłuższej stopy.
rozmiar buta dziecięcego trójmiasto ZuzuLeo

Ważne:  

Wybierając odpowiedni but do długości stopy należy doliczyć zapas średnio od 0,5 cm do 1 cm. Jest to miejsce na paluszki i ewentualny wzrost stopy. Pamiętając przy tym, że dla szczupłej stopy zapas powinien mieścić się w dolnych granicach, natomiast dla szerszej/tęższej stopy zapas powinien mieścić się w górnej granicy.

W przypadku, gdy długość stopy jest na granicy dwóch rozmiarów to zawsze należy zdecydować się na większy.

Wybierając sandałki zaleca się zapas ok 0,5 cm, natomiast dla butów zimowych jest to 1 cm.

Należy pamiętać, że producenci różnią się rozmiarówką. Ten sam rozmiar nie oznacza u każdego producenta tej samej długości. Przy opisie buta dla każdego producenta przygotowaliśmy tabelę rozmiarów, na pewno ułatwi to dobór prawidłowego buta.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie proszę, że stopka Waszego dziecka może w ciągu roku nawet kilka razy urosnąć- dlatego bardzo ważne jest jej odpowiednie zmierzenie. Wybierając obuwie wiosenne, letnie, jesienne czy zimowe długość wkładki może się zmienić. Mierzenie stopy warto powtarzać co 3 miesiące.

Buty mają istotny wpływ na rozwój stopy Waszego dziecka. Należy unikać kupowania nieodpowiedniego rozmiaru butów, ponieważ zmieniają one sposób chodzenia i ustawienie stóp.|

Nie martwcie się jeśli nie trafiliście , oferujemy zwrot lub wymianę.